Breaking  News
O tânără mămică din Boroaia, a născut în ambulanță
Breaking News

O tânără mămică din Boroaia, a născut în ambulanță

Andrei Munteanu
22 iunie 2026
46 vizualizari

Miracol în trafic. Un bebeluș născut în autospeciala SAJ Suceava, în drum spre spital. Un băiețel a venit pe lume în interiorul unei ambulanțe, în județul Suceava. Nașterea a avut loc în noaptea de sâmbătă spre duminică, în timpul unui transport de urgență către maternitate. Echipajul Serviciului de Ambulanță Județean Suceava a intervenit în localitatea Boroaia pentru a prelua o tânără de 21 de ani, aflată la termen și în travaliu. În drum spre spital, travaliul a evoluat rapid, iar nașterea a fost asistată direct în autospecială.

Florentina Prada Sacaliuc, asistenta care a ajutat la nasterea băiețelului, a declarat că a fost o experiență deosebit de intensă și emoționantă. ,,Am fost chemați pentru o gravidă în travaliu, însă lucrurile s-au schimbat rapid. A fost un moment încărcat de emoție, în care am fost martoră la venirea pe lume a unui copil”. 

Atât mama, cât și nou-născutul au fost transportați în siguranță la spital, unde au fost preluați de echipa medicală pentru îngrijiri de specialitate.

Comentarii
#0

Nu exista comentarii. Fii primul care comenteaza!

Distribuie
Citește și...